| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Sunt clasa a 10-a pe profilul mate-info si vreau sa ma gandesc inca de pe acum ce facultate sa urmez.
Deci
Ce facultate ma sfatuiti sa urmez si daca se poate cat mai multe informatii despre ea,ce ies de acolo,ce se preda, etc.
Funda!

5 răspunsuri:
| Daniel9988 a răspuns:

Cele mai populare:
1. Facultatea de Drept-avocat, procuror, magistrat, jurist etc.
2. Facultatea de Litere-prof. de limba romana(majoritatea)
3. Facultatea de Medicina-doctor, asistent, chirurg etc.

| xByte a răspuns:

In principiu poti sa iesi orice dupa orice facultate. Eu am fost tot pe mate-info, si dupa am mers la facultate pe domeniu cibernetica. Desi, nu stiu exact daca sa iti recomand cibernetica sau nu, fiindca necesita timp si fieri de otel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am specificat in intrebare ca vreau cat mai multe informatii!

| Ara997 a răspuns:

Informatica, AC, inginerie

| anamariarot a răspuns:

Decizia trebuie sa vina din parte ta, nu din partea celorlalti, ca altfel o sa ajungi intr-un mediu(la facultate) din care o sa speri sa iesi cat mai repede. Altii sunt innebuniti dupa informatica, eu am urat-o "din ficati" si cred ca as intra in depresie daca as fi la o facultate de profil(sunt persoane care chiar au patit asta ca s-au dus unde nu trebuia), asa ca alege-o dupa gusturile tale, nu dupa ale altora.