| Geancarla a întrebat:

Sunt clasa a VI-a si imi doresc tare mult sa urmez un liceu militar. Cel mai aproape este liceul Dimitrie Cantemir, cel din Breaza.As dori sa imi spuneti si mie toate etapele care trebuie parcurse pentru a intra la acest liceu incepand de la actele care trebuie depuse, pana la probele de admitere si in ce anume constau ele. Daca ati putea sa-mi spuneti din propria experienta ar fi perfect si chiar nu ar strica niste impresii.Va rog frumos sa nu imi dati link-uri sau copy-paste-uri.Tin sa mentionez ca sunt fata, pana acum media mea generala este 10 si am o conditie fizica bunicica, dar care totusi trebuie imbunatatita.As dori niste informatii cat mai detaliate si simplu de inteles. Va multumesc anticipat si promit ca nu voi uita de Funda!

Răspuns Câştigător
| Geancarla explică (pentru bursuc001):

V-am rugat frumos, fara link-uri.

| bursuc001 a răspuns (pentru Geancarla):

Da' nu crezi că am timp să-ţi explic/"traduc scris de mână" ceea ce se EXPLICĂ pe site-urile respective rolling on the floor

Am alte lucruri mai importante de făcut!

Dacă nu ţi-e LENE, atunci vei accesa link-urile şi vei vedea despre ce este vorba!
Dacă ţi-e LENE, atunci Colegiul Militar NU este de tine laughing

O zi frumoasă.

| Geancarla explică (pentru bursuc001):

Crede-ma,nu mi-e lene sa citesc, pentru mine una cititul este inca o placere. In plus, daca nu ai chef sa-mi raspunzi, mai bine nu o faci si gata. Daca chiar ai lucruri mai importante de facut, nu stai pe TPU.Doream detalii, informatii amanuntite, pareri... Oricum iti multumesc pentru munca pe care ai depus-o incercand sa-mi raspunzi la intrebare.

| bursuc001 a răspuns (pentru Geancarla):

Cu plăcere happy

Pe lângă servici şi alte obligaţii casnice & sociale, din PUŢINUL timp liber pe care-l am, îmi "rup" o parte şi-l acord celor de pe TPUwinking
Tocmai de aceea sunt pe aici : ca să vă AJUT şi nu răspund aiurea cum fac majoritatea userilor care sunt nişte copilaşi de 10-18 anişori ( 80 % din totalul userilor )!

Dar, din păcate, NU am timpul fizic necesar să RESCRIU ceea ce se EXPLICĂ destul de clar pe acele site-uri ( indicate de mine ), iar volumul informaţiei este destul de mare - tocmai de aceea spuneam să le citeşti acolo happy

Oricum, dacă tu crezi că vei primi un răspuns mai bun decât al meu, atunci poţi să mai postezi întrebarea încă o dată...

O zi frumoasă.

5 răspunsuri:
| Claudiu00000 a răspuns:

Buna, am vreo 3-4 colegi care vor sa urmeze asta. dar tu trebuie sa te uiti in clasa a 8 a, sa te duci la un centru militar din Bucuresti, e unu in spatele scolii 199 din Bucuresti, titan. iti iei cazieru de la politie sa vada ca e curat, in primavara te duci si dai probe intr-un centru din Bucuresti, teste scrise. si abia daca treci testele scrise ajungi la testele fizice. unde sunt extraordinar de grele. si abia dupa vezi cat iei in examene si in examenul lor scris. si nu ai ce te interesa pana in clasa a 8 a, atunci rezolvi acte si tot