| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a VIII-a si anul asta trebuie sa ma hotarasc la ce liceu sa merg.Eu mi-am ales liceul bilingv Miguel de Cervantes dar nu sunt prea sigura. Vreau sa stiu cum se face admiterea, adica daca trebuie sa ai medii mari sau daca se da vreun examen si as mai vrea sa stiu daca are internat.Sau da-ti-mi va rog o lista cu liceele din Bucuresti care au internat.Va rog din suflet! fundita

Răspuns Câştigător
| gerasaslan a răspuns:

Din cate stiu eu, Miguel de Cervantes nu are internat :-? In ceea ce priveste lista cu liceele din Bucuresti cu internat : http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62509

Admiterea de anul acesta este probabil ca si in anul precedent, adica prin Testele nationale, cele din mai. Pentru liceu biling va trebui sa dai un examen cam pe la sfarsitul anului.

1 răspuns:
| szilard45 a răspuns:

Dai un test de belingv inaint esa se termine a 8 daca il ei atunci este doar chestia de media ta de admitere