| elleme a întrebat:

Sunt clasa a11-a profil mate-info si deja ma ingrijoreaza faptul ca nu stiu ce vreau sa fac pe viitor, nu stiu ce facultate sa urmez. In acesti 3 ani de liceu am realizat ca nu am invatat mai nimic iar materiile care le-am inteles si oarecum imi plac sunt biologia si matematica.Nu vreau sa ma fac medic ca nu mi-ar place sa stau intr-un spital, farmacista nu cred ca mai am sanse avand in vedere ca nu prea stiu mai deloc chimie si nici nu-mi place, la politehnica nu cred ca am ce cauta ptc nici fizica nu stiu iar de informatica nu mai zic ca si acolo sunt praf..Acum cateva luni ma batea gandul sa merg la arhitectura, imi place sa desenez, am o oarecare inclinatie spre asta dar am vazut ca se intra foarte greu acolo si ar trebui sa fac meditatii din timp.Acum ma gandeam la ASE la Bucuresti insa nu stiu prea multe informatii si as avea cateva intrebari legate de aceasta facultate:
1.Care sunt ramurile acestei facultati si in ce constau? Adica ce o sa invat acolo si ce pot sa devin dupa ce absolvesc.
2.Care sunt cele mai bune ramuri ale acestei facultati?
3.Credeti ca este o facultate buna, de viitor?
Mi ar placea sa aud si pareri daca sunteti studenti la aceasta facultate... Va rog daca puteti sa ma lamuriti si pe mine puppy dog eyes

1 răspuns:
| RebecaRahelaAbigail a răspuns:

Nu are rost sa mergi la ASE decat daca iti place foarte mult economia. Dirigintele meu e economist si ne-a cam spus despre ce e vorba. Daca nu ai inclinatii spre asa ceva, nu te du. Stiam ca se da admitere la facultatea din Cluj si la cea din Bucuresti, si dupa cum simularea pentru cei de a 12-a anul asta a fost foarte grea, nu cred ca are rost... Trebuie sa iti placa foarte mult economia daca vrei sa faco ceva in domeniu.