| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU sunt foarte bun la Istorie si Geografie daca as da la o facultate la una dintre cele 2 discipline ce as putea sa ma fac mai departe, in afara de profesor? DAU FUNDA.

2 răspunsuri:
| TOP10Litera a răspuns:

Depinde ce specializare alegi: hidrolog, geolog, seismolog, arheolog, ghid, meteorolog, istoric şi alte profesii de acest gen. Ideea este să te gândeşti ce îţi doreşti cel mai mult!

| dadrian a răspuns:

Cred ca poti da la o facultate de turism, si mai departe poti fi manager de hotel, ghid turistic, agent de turism. Interesant?