| byanca01 a întrebat:

Buna TPU sunt in clasa 8-a si am auzit ca daca nu voi lua examenele nationale cu minimum 5 ma repartizeaza direct la o scoala profesionala.Eu nu prea ma descurc la matematica si nu cred ca voi reusi sa iau 5, este adevarat sau e doar un zvon si se poate intra la liceu chiar daca ei 4 la examen? dau funda as prefera sa-mi raspunda cineva care stie sigur acest lucru.big grin SCUZA-TI CATEGORIA (p.s comentariile referitoare la ea primesc raspuns nefolositor)

1 răspuns:
| Shea_Wolf_Iuldia_1997 a răspuns:

Eu sunt in clasa a 9-a acum, dar am avut o colega in clasa a 8-a care nu a reusit 5 nici la romana, nici la mate. bineinteles, notele au contat pentru media de inscriere, dar cu acea medie a reusit sa intre la ce liceu vroia. deci este doar un zvon. te repartizeaza la orice liceu mai are locuri libere dupa inscriere doar daca nu ai media necesara pentru niciuna din optiunile scrise pe lista, daca intelegi la ce ma refer. daca vrei sa te asiguri, cauta si pe net, insa nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji. (doar pune cat mai multe optiuni de licee ca sa te asiguri ca nu ramai pe afara)