| PrimeTime a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a iar anul acesta, dupa cum știți am examene.Si următoarea mea problema ar fi :matematica.Nu ca nu stiu,ma descurc,dar totuși cand dau de un exercitiu greu,mi-l explica domnul de matematica la pregatire, il fac acasa si dupa il uit.Cu romana nu am avut probleme sau am,mereu am fost bun, dar observ ca matematica nu-mi este prietene.Cea ce vreau este daca știți un site/culegere care sa contina toate tipurile de probleme + rezolvare la matematica.Sau un mod in care pot sa-mi aprofundez cunostintele la matematica.Cel mai rău stau la distanțe(distanță dintre 2 drepte, 2 plane, etc) si aflarea unghiului dintre 2 drepte,plane, etc.Multumesc frumos.Dau funda happy

1 răspuns:
| KrYsTy2OOO a răspuns:

Dupa pregatire, cere-i profului 4-5 exercitii similare cu alea la care nu te descurci. Le faci acasa si i le arati la a doua sedinta. Este cel mai bun mod de a invata. Succes!