| mg112mada a întrebat:

Buna,TPU! Sunt in clasa a IX a si dupa cum stiti trebuie sa ddam testele initiale, doar ca eu am avut surpriza neplacuta de a afla ca trebuie sa dau test si la desen, el constand in 4 intrebari si un desen... Drept sa va spun noi nu prea am facut desenul, adica desenam, pictam, dar nu faceam si lectii si chiar nu stiu ce voi face, De aia va rog sa-mi dati cateva chestii mai importante care trebuiesc stiute, sa fac macar de-un 6-7. FUNNDITA!

5 răspunsuri:
| zuzualina a răspuns:

Scrii si tu ce stii.

Si daca profei/profului i-a trecut asa ceva prin cap... get ready for theory... mai mult ca sigur vei face multa teorie. Si eu am facut teorie la desen in liceu, dar nici chiar sa ne dea la test.

| iDangerous a răspuns:

Eu am făcut în fiecare an din generală şi elemente teoretice, chiar dacă nu le-am scris.
De ce te panichezi? Nimeni nu va face mai nimic la testul ăla pentru că desenul ca materie nu este considerat important.
Desenul are foarte multe ramuri, eu nu am de unde să ştiu din ce te va întreba profesorul, sunt foarte multe de spus.

| Anonimuuusss a răspuns:

Testele initiale nu se trec oricum. Nici eu in clasa a VIII-a nu am facut lectii si niciun profesor normal de desen n-ar preda asa ceva. Don't worry! :*