| AddixyAdda a întrebat:

Sunt in clasa a VII-a si profesorii deja ne-au sugerat sa ne gandim de pe acum la ce liceu dam in viitor. Eu sunt din Marasesti Vrancea si la noi in oras este un singur liceu nu prea bun. Si as vrea sa merg la Cuza, in Focsani, desi am auzit ca la Unirea se intra cu medie mai mare... Este acesta vreun motiv pentru care s-ar putea sa fie Unirea un liceu mai bun? Eu am multi prieteni acolo si chiar imi spun ca e bine. si se invata super mult...

Răspuns Câştigător
| iuliaa9974 a răspuns:

Daca se intra cu medie mai mare, e un liceu mai bun cu siguranta, unde se preda carte calumea, copiii invata bine, deci vor avea un viitor, in schimb daca te duci la un liceu cu medie mica pot aparea diferite anturaje proaste si poti gasi copii calora nu le pasa de scoala si chiulesc si etc. De ce sa te duci undeva unde sa pierzi timpul cand poti face ceva constructiv pentru binele si viitorul tau. Ok? Ok. Bafta amice, inca mai ai timp sa te gandesti. Consulta-te cu familia si cei apropiati, ei vor stii ce-i mai bine pentru tine.

Bye, bye

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se pare că, Colegiul Naţional Unirea Focşani este mai BUN decât Colegiul Naţional "Al. I. Cuza" - atât d.p.d.v. al mediei de admitere, cât şi d.p.d.v. al mediei de la BAC ( al promovabilităţii )!

Vezi ( COMPARATIV ) detaliile de la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/......e-admitere

http://www.admitereliceu.ro/......ultate-bac

Deci, dintre cele două, îţi recomand Colegiul Naţional Unirea Focşani :)

Toate cele bune.

| ElenaSA a răspuns:

Daca media este mare si mai ai si prietenii care-ti spun ca este un liceu bun, atunci mergi acolo cu incredere.