| ALLLeXaNDRaALLE a întrebat:

sunt in clasa a VIII si in curand vom avea banchetul si cursul festiv. Ce se face la un curs festiv? Si va fi in ziua banchetului?
Dau FUNDA :*

Răspuns Câştigător
| DelphhiN a răspuns:

Buna Alex,
Nu este ceva obligatoriu duca care sa se ia fiecare soala, dar eu din cate stiu la mine in clasa a 8a s-a facut in aceeasi zi cu banchetul, insa in clasa a 12a nu...sad deci nu este nimic sigur, asta vor stabili cadrele didactice.
Nu ne spui si noua cu ce te-ai hotarat sa te imbraci, poate te ajutam cu cateva sfaturi :*
Numai bine!

4 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

La cursul festiv ar trebui sa participe toti profesorii care v-au predat in cursul gimnazial si care va vor face recomandari privind etapa urmatoare, precum si unul sau mai multi reprezentanti ai elevilor care vor multumi profesorilor si celorlalti angajati ai scolii pentru stradaniile lor.Nu e o regula privind data acestui eveniment, bine ar fi sa nu aiba loc in aceiasi zi cu banchetul.

| Elena9328 a răspuns:

Buna,cursul festival este inainte de banchet se organizeaza o intrunire cu profesorii si voi si discutati acesti 4 anii, va luati ramas bun de la tot ce a insemnat 5-8. Mult succes in continuare.

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Banchetul creca stii cei ala daca nu iti zic acuma.

Un loc unde petreci cu toti colegi prieteni intr-un (club sau restaurant) si te distrezi,mananci, etc.

Iar Cursul Festiv se tine o premiera cu toti elevi de clasa a VIII [ca au luat premiile ca au absolvit, faceti poze, se va tine un discurs, etc].

Aicea in functie de profesori sau elevi cum vor sa fie, ori in aceeasi zii toate ori la cateva zile cursul festiv si dupa aceea banchetul.

Mult Succes.

| anneemariia a răspuns:

Pai la cursul festiv va fi ca la o serbare...veti spune poezii de multumire profesorilor....veti canta...va veti aminti de momentele petrecute impreuna...etc. noi asa am facut... daca e sau nu in aceeasi zi o sa hotarati voi...dar oricum o sa fie ff frumos! Bafta! Funda? :*