| AestheticPerf a întrebat:

Sunt in clasa a X-a si incerc sa invat decent la toate materiile, iar la cele din care dau bacul mai serios decat la restul, dar sunt pasionat de engleza si actorie ( actorie o fac ca si studiu individual acasa de pe internet si din carti ) si vreau sa ma sfatuiti daca e bine ceea ce gandes. Din clasa a XI-a vreau sa invat doar la materiile de bac foarte bine, iar la restul de trecere, iar engleza si actoria sa o aprofundez mai serios decat pana acum, pentru ca am nevoie de mult timp, si restul materiilor imi ocupa destul de mult timp, asa ca m-am gandit sa invat la materiile din care nu dau balalaureatul cat sa trec. Ce parere aveti? Rog seriozitate, va rog frumos si am nevoie de incredere ca sa stiu sigur ca este bine ceea ce fac pentru ca sunt putin paranoic in legatura cu karma si de asta spun ca am nevoie de o incredere foarte mare. FUNDA!

3 răspunsuri:
| TheRealFantasy a răspuns:

Nu prea se tine cont de mediile din liceu, de bac totusi sigur se tine cont, poti invata din a12a, in 2-3 luni cam tot oricum laughing mai bine te concentrezi pe actorie si engleza in a 11 a ca e mai lejer, in a12a te streseaza toti profii cu chestii inutile, la materiile care nu-s pentru bac deci nu ai timp mult liber daca esti genul care invata constant.

| Staif a răspuns:

Prost te-ai gandit. La multe facultati (din pacate) inca se iau in considerare mediile anilor de liceu. Plus cea de bacalaureat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Staif):

La care facultati? Personal, nu stiu niciuna. Garantez ca la UB, UAIC si UBB nu se iau in considerare.