| IngerAlb a întrebat:

Sunt in clasa a XI-a si sunt foarte derutata si confuza in legatura cu facultatea pe care o voi urma. Initial am zis sa fac informatica, insa mi-am dat seama ca nu ma pricep absolut deloc, ca nu am gandire din aceea de programator..La scoala la info, proful nu-si bate capul cu noi, nu preda nimic..Am facut pregatire in particular si tot nu am inteles. efectiv am realizat ca materia asta nu e de mine..Imi place insa matematica, insa cea facuta la clasa, nu de olimpiada si altele mai grele..Imi puteti spune niste facultati sau meserii care sunt si bine platite in care sa aiba la baza lucrul pe pc/matematica? In afara va rog de prof de mate.:-)

3 răspunsuri:
| Tha_Ella_1999 a răspuns:

Facultatea de Automatica!winking

| Cocu_Nela_1976 a răspuns:

Daca iti plate fizica, poti sa te duci la facultatea de mecanica. Poti deveni lacatus naval.In alte tari aceasta meserie este bine platita.

| Iuliana197 a răspuns:

Ahh,te inteleg perfect! Si eu sunt in aceeasi situatie: as fi vrut sa merg pe informatica, dar nu-i de mine! Imi place matematica si m-am hotarat sa merg la stiinte economice. Poti intra pe site-ul celor de la FSEGA sa vezi ca sunt si ceva specializari la PC happy