| Iasmin_Spanache_1997 a întrebat:

Sunt in clasa a8-a.Pot sa ma inscriu la orice liceu din tara?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de media anilor 5 8 si de capacitate... daca le ai 10 pe toate, poti intra la orice liceu happy

| 愛日本 a răspuns:

Desigur ca poti, daca treci de toate probele de la toate liceele din tara si daca ai media corespunzatoare pentru fiecare (ar trebui sa fie 10 fix)

| AFR81 a răspuns:

De inscris poti sa te inscrii, acum depinde daca te si primesc. Trebuie sa indeplinesti "conditiile" lor. Ma refer aici la media de admitere sau la diferite probe specifice.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, te poţi înscrie la ORICE liceu din ţară :)
Evident, dacă este cazul, trebuie să îndeplineşti condiţiile specifice ( licee vocaţionale )...

Dacă doreşti să te înscrii la un liceu din alt judeţ, atunci trebuie să completezi/depui Cererea/Fişa la un Centru SPECIAL de înscriere - organizat la nivelul fiecărui judeţ ( pentru elevii proveniţi din celelate judeţe )!

"Prima etapă de admitere în învăţământul liceal de stat pentru candidaţii din seria curentă, precum şi pentru cei din seriile anterioare care nu împlinesc 18 ani până la data începerii cursurilor anului şcolar 2015-2016 :

3 – 7 iulie 2015 = Completarea opţiunilor în fişele de înscriere de către absolvenţii clasei a VIII-a şi de către părinţii acestora, asistaţi de diriginţii claselor a VIII-a.

Completarea fişelor de înscriere de către absolvenţii clasei a VIII-a proveniţi din alte judeţe, la centrul special desemnat din judeţul pentru care solicită înscrierea" - SURSA = "Calendarul admiterii 2015" = Anexa 1 la Ordinul M.E.N. nr. 4432/29.08.2014 de la linkul :
http://www.edu.ro/index.php/legaldocs/22040

http://www.isjbraila.ro/......u_2015.pdf

Toate cele bune.