| Chelos a întrebat:

Buna TPU.Sunt la profilul stiinte ale naturii clasa a 9 a, si ma gandesc sa dau dreptul sau sa urmez relatii internationale. Vream sa intreb daca trebuie sa ma mut la stiinte sociale ca sa pot urma aceste meserii sau le pot sa le dau si de la profilul stiinte ale naturii? La stiinte sociale as fi pregatit mai bine pentru aceste meserii?

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu. Eu sunt la drept si am terminat biligvn engleza. Nu prea are legatura profilul, am si colegi care au terminat mate info si stiinte sociale si tot acolo e. Ce inveti la liceu nu are nicio legatura cu ce inveti la facultatea de drept.

| AndreeaCristina31 a răspuns:

Daa...stiintele sociale sunt compatibile cu dreptul avand in vedere ca este un profil uman ...la stiintele naturi nu se studiaza asa de amanuntit materiile din care se da bacul la stiintele sociale deci este o idee mai buna sa te transferi daca nu le ai cu stiintele exacte big grin nu ca nu ai putea opta si asa pentru drept dar dupa parerea mea ai fi mult mai apt si bine pregatit daca urmezi un profil uman tongue