| UnicornulFericit a întrebat:

Buna TPU.
Sunt pe clasa a 12-a si sunt pe cale sa am media 9 la purtare pe primul semestru, motivul fiind absentele (urasc franceza/geografia).
Acum, am cautat infomatia asta si am gasti-o, dar cum era din 2005, ma gandeam sa ma informez, sa nu am surprize pe viitor, in caz ca s-a schimbat ceva.
As dori sa merg mai departe la medicina, mai exact UMF Targu Mures. Va fi o problema media la purtare sau imi fac griji degeaba, si media la purtare nu are nici o legatura cu admiterea la aceasta facultate, sau la alte faculatati din domeniu?
Multumesc anticipat happy

2 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Nu are atat de mult. Oricum scoti pe semestrul acesta nota 9 si in al doilea 10 si gata. Ai rezolvat purtarea.

| Dellya_Fox_1998 a răspuns:

Doar daca vrei sa te inrolezi in armata ai nevoie de purtare, dar daca vrei la medicina trebuie sa iti ti notele sus, chiar si la franceza si geografie