| Ushhher a întrebat:

sunt profil stiinte ale naturii (bio-chimie) si bac-ul il dau din romana (oral + scris), competente (IT, Engleza/Franceza), biologie/chimie/fizica (o materie la alegere) si matematica. M-am gandit de ceva timp, eu doresc sa intru la M.A.I. (politist, jandarm orice) si as dori sa ma transfer la profil filologie (in incinta aceluias liceu) deoarece bac-ul dau din romana (oral + scris), istorie (scris) si geografie (scris) + competente (IT, Engleza/Franceza).
Ce ziceti? Se merita transferul?
PS:
1. Geografia o stiu struna
2. La romana stiu deja toata materia de bac (si sunt doar in clasa 10)
3. As dori sa ma tranfer fiindca la filologie nu se da bac din mate ca abia trec la mate.

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Merita transferul 100%.Asa si eu nu prea le am cu materiile de real si o sa ma transfer in vara la profilul filologie pentru ca nu o sa mai fac nici ore de real si nici nu mai dau bac la mate.Eu zic ca se merita.In aceeasi situatie sunt si eu. Daca nu te pricepi asa de bine la mate, ca mine, poti sa te transferi mai ales ca ai sansa de a nu da la mate si de a lua bac-ul cu nota mai mare.Deci da.Transfera-te.

| Calum09EA a răspuns:

Nu vad de ce sa nu te transferi. Daca tu consideri ca la mate nu treci, mai bine te transferi la filologie... plus ca unde vrei sa dai tu nu prea se cere matematica.