| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU!

Termin liceul peste 2 ani. Iau în calcul posibilitatea de a merge în armată. E o decizie bună să intru în armată? (Btw, sunt fată.)

Iar în caz că nu îmi place la facultate, pot renunţa şi să merg oricând la altă facultate?

Mulţumesc şi fundă pentru un răspuns mai detaliat.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cand mergi la Academia ~Militara faci un contract pe o perioada. Eu am facut pe 9 ani. Daca in perioada respectiva renunti platesti scolarizarea integral sau partial (daca ai apucat sa lucrezi ceva). Mie mi-a placut in armata. Daca, insa, esti o fire mai lenese nu merge.