| skrcsbfts a întrebat:

Bună, TPU! Urmează să susțin probele pentru profilul pedagogic. La desen nu sunt prea talentată, dar mă descurc cât de cât, așa că aș dori să aud câteva păreri. La voi cum a fost proba de desen? Au fost picați mulți elevi?

5 răspunsuri:
| Andreea99911818181 a răspuns:

A fost un esec total. Si eu ma descurcam cat de cat dar nu m-am comparat niciodata cu elevii de acolo. Eu desenam pur si simplu NORMAL iar cei de acolo aveau tehnica lor, puneau desenul pe jos se ridicau in picioare sa il vada mai bine eu ma uitam ca la felu 14 la ei laughing Daca nu esti pregatit, n ai cursuri pentru asa ceva nu ai sanse sa treci. Din clasa aia erau doar elevi ce facuse liceul pana in momentul ala tot acolo deci clar aveau experienta am picat doar EU, o nebuna care venise sa dea si ea proba de desen dar care habar n avea ce o sa urmeze laughing Tin minte ca ne au pus o piramida din lemn, o gutuie, un pahar si au aprins o lumina in fata lor. Trebuia sa facem identic elementele dar si umbrele si culmea desenul meu chiar arata foarte bine laughing Dar nu indeajuns. Cel de langa mine din banca un baietel facuse niste alea pe foaie puteai sa juri ca e realitatea. Eu doar ti am spus cum a fost la mine in urma cu multi ani. Acum banuiesc ca ori e mai greu ori mai usor. Una din doua

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreea99911818181):

"Un băiețel făcuse niște alea"

| Andreea99911818181 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iarta ma, domnul profesor de limba romana. Am uitat ca aici pe TPU sunteti toti inteligenti, imi sterg contul gata laughing

| skrcsbfts explică (pentru Andreea99911818181):

Am trecut proba. Spre uimirea mea, nu au fost chiar asa exigenti. Ne-au fost date doua pahare (unul de sticla, altul de lut) si un mar. Cel putin la mine in sala, erau copii chiar talentati si altii. nici nu mai zic, si totusi au reusit sa treaca. Din cate am auzit, respinsi au fost cei ce au desenat si sala de clasa (cu tabla, catedra, ceas...) sau cei care au desenat paharele in alte culori.
Mersi ca mi-ai spus cum a fost la tine!?

| Andreea99911818181 a răspuns (pentru skrcsbfts):

Felicitari, chiar ma bucur! Mie mi s-a parut extrem de greu dar nici talent mare n aveam laughing