| ralucamirabela a întrebat:

Va rog sa ma ajutati.Nu stiu ce sa fac.Sunt clasa a 10`a la mate-info, insa eu nu le am cu matematica, fizica, etc.ma chinui sa iau un 5 ca sa trec clasa, pur si simplu matematica nu e de mine., deci nu o sa iau bacul la mate, de asta sunt ft sigura.si nici nu imi prea suport colegii.De aceea vreau sa ma mut la alt liceu la filologie, insa nu prea le am nici cu engleza(o sa dau bac la engleza). Si ma gandeam. daca raman aici unde sunt, si nu iau bacul, cu profilu` asta pot sa ma angajez ca ceva.si daca ma duc in partea cealalta, daca nu o sa iau bacul la engleza, ce pot sa fac doar cu liceul, profilul filologie? deci intrebarea mea este.sa ma mut sa nu?:-s

2 răspunsuri:
| aniriiiiii a răspuns:

Mai bine te muti,aici ai mai multe materii la care nu te pricepi si risti sa ramai corijenta. engleza nu este greu de invatat,daca ai profesor bun si ca sa ajungi cat de cat la nivelul colegilor, daca iti permiti poti face mediatie.De ce nu te multi pe un profil uman, acolo dai bacul la romana geografie si istorie. bafta :*

| trăncănici a răspuns:

Rămîi pe loc şi încearcă să înţelegi că matematica şi fizica sunt ştiinţe care nu trebuiesc învăţate ca pe poezie,trebuiesc înţelese! Vina e a ta,că atunci cînd proful vorbeşte tu visezi la pc-uri, fb, etc.Asta se cheamă că nu ai respect faţă de cel ce se chinuie să te înveţe ceva util! În zilele noastre,chiar şi la coada cratiţei ai nevoie de mate-fizică,ştiai? Engleza:să înţeleg că ne postezi de pe un pc,dar habar n-ai de engleză? Dă-ţi picioarele şi capul jos din corcoduş şi pune mîna pe treabă,că nici la muncă de mătură nu faci faţă,după cîtă delăsare afişezi! Dacă ai probleme în familie,protestează la părinţi! Să nu se mai certe în faţa ta, dacă vor să nu te întreţină pînă-ţi găseşti amabilu' care să te ia de nevastă aşa cum eşti! E un sfat, chiar dacă are şi urme de mustrare!