| Cristinaaaaaaaaaaaa a întrebat:

vreau sa fac contestatie la evaluarea nationala-romana pentru exercitiul 2 subiectul 3. ce trebuie sa scriu? Vreau pasii. Funda+vot.

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La ce sa faci contestatie, cand inca nu s-au afisat rezultatele? Tu gandesti inainte de a scrie?
Si, ce vrei sa contesti? Baremul? Nu se poate. Nu poti contesta decat nota de pe lucrarea TA, daca ti se pare ca este mult mai mica decat credeai tu. Vezi, insa, ca exista riscul ca dupa contestatie, sa te pricopsesti cu o nota SI mai mica. *Succesuri!

| betsy a răspuns:

N-ai cum să faci contestaţie pentru un singur exerciţiu. Faci contestaţie pentru toată lucrarea şi e posibil, chiar dacă nu se rezolvă nimic în legătură cu predicativa, să îţi mai scadă din punctaj şi la alte exerciţii. Oricum, contestaţia se face după ce se primesc rezultatele, dar nu-ţi recomand să faci, fiindcă mai mult rişti să pierzi câteva sutimi.

| whatevernvm a răspuns:

In primul rand nu a fost subiectul 3 la limba romana.

| Elena97M a răspuns:

De unde stii ca profesorii corectori iti vor acorda mai putine puncte decat meriti?

| Mark0ne a răspuns:

Vezi ca daca faci contestatie poate sa iti dea si nota mai mica in loc de 8 si ceva 7 si ceva si pentru subiectu ala nu stiu daca iti da punctele! vezi sa nu iti scada bft