| Nita_Ionel_1975 a întrebat:

Vreau sa merg la Colegiul economic virgil madgearu si apoi sa dau la Ase Finante Banci. e ok alegerea mea?

2 răspunsuri:
| dfeel a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci in viata.
Daca iti doresti sa mergi pe latura economica e ok.
Orice ai alege e bun daca faci cu pasiune si nu te limitezi. Salarii bune sunt in orice domeniu.

| IWolfy a răspuns:

Daca faci economicul, poti merge mai departe la orice facultate iti doresti.acum depinde de ce profil alegi la liceu.de exemplu,tu spui finante banci, deci sigur vrei sa alegi contabilitatea ca profil, la liceu. oricum pe parcurs, dupa ce vei vedea cum te descurci si ce materii te atrag mai tare, vei stii mai bine spre ce sa te indrepti dupa clasa a 12 a.