| DarthRevan a întrebat:

vreau sa va intreb cum a fost experienta voastra la liceu.Cum v-ati simtit, sau pentru cei care inca sunt la liceu, cum va simtit la liceul vostru. Vreau sa stiu niste parerei, cine va avea cea mai buna parere cu argumente si cu opini am sa dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Ahh, ce amintiri frumoase mi-a trezit intrebarea ta! Am terminat liceul acum 14 ani si pot spune ca a fost cea mai frumoasa perioada din viata mea, cea in care m-am format si definit ca persoana, cea care a contribuit cel mai mult la dezvoltarea mea personala si intelectuala. Au fost ani minunati, in care am invatat cu placere si mi-am pus bazele culturii generale, asimiland informatii din domenii cat mai variate, avand si sansa unor profesori de exceptie, adevarate modele pentru mine, au fost anii in care am citit cele mai frumoase carti din viata mea, anii in care am invatat la perfectie doua limbi straine, anii in care am muncit enorm, dar am avut rezultate si satisfactii pe masura, anii in care am format prietenii adevarate, care dureaza pana in prezent si sunt la fel de frumoase si de intense ca in adolescenta. Au fost anii in care mi-am format si cultivat multe hobbyuri, anii in care am invatat iubirea pnetru natura si animale, in care mi-am format un stil vestimentar clasic-elegant, pe care inca il pastrez, in care mi-am descoperit pasiunea pentru teatru si pentru muzica adevarata, muzica pe care, cu mici exceptii, o ascult si astazi. Si, poate cel mai important, mi-am descoperit vocatia, dorinta de deveni cadru didactic, dorinta care mi s-a si indeplinit si am avut si minunata sansa de a fi inca din primul an de activitate profesoara in liceul in care am invatat.

| DarthRevan explică (pentru Cameliapantiru):

Frumos raspunsul tau, meriti o funda! Desi cu parere de rau vreau sa te anunt ca acele vremuri nu mai exista, eu sunt in clasa a 10 a turism si alimentatie.Si colegii mei sunt total lipsiti de viata au niste vieti naspa, fumeaza merg in paburi cluburi beau si cica se disitreaza stau toata ziua pe facebook.Tu ai o exceptie dar generatiile astea nu mai sunt cum au fost odata.S-au schimbat mult! iti multumesc de raspuns.

| DarthRevan explică (pentru DarthRevan):

Tu ai fost o exceptie* scuze m-am grabit acolo

| DarthRevan explică (pentru DarthRevan):

Si la generatile se scria cu un i, scuzeatimi scrisul, dar ma grabesc nu prea am timp sa scriu si corect.

6 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Ăla care a zis primul' că liceu e cea mai tare experiență cred că ori terminase de mult ori era super beat.
N-ai cum să te și distrezi și să și înveți bine, dar clar, le vrei pe ambele (măcar la bac). Sunt perioade faine în care te doare-n cot de una dintre ele...meh, în rest liceu nu-i cea mai tare perioadă.

| DarthRevan explică (pentru Mangustă):

Sunt de acord cu tine, eu am niste copii in clasa, nu-i pot numi adolescenti se lasa influnetati repede mai ales de hormonii D

| Guest10 a răspuns (pentru Mangustă):

Ba ai cum laughing