| BiancaLariss a întrebat:

Buna TPU! Vreau un raspuns clar si nimic mai mult, nu vreau sa aud "de ce nu faci facultate la zi " etc.Sunt din Constanta si doresc sa ma inscriu la fac. Ovidius profil finante banci ID(la distanta). Doresc sa stiu ce acte sunt necesare pentru inscrierea online, daca la acest profil id exista laboratoare si colocvii (avand in vedere ca totul de intampla online, iar cele doua de mai sus necesita prezenta fizica). Stiu ca prezenta fizica este necesara doar in sesiuni, site-ul facultății nu imi da destula informatii de care eu am nevoie si de aceea am zis sa va intreb pe voi, voi care ati trecut prim aceasta experienta.Ideea este ca eu muncesc extraordinar de mult..cateodata si in weekend, nu am un program flexibil si de aceea aplic pentru id, vreau sa stiu strict daca prezenta fizica exista doar in sesiune si nimic mai mult.Multumesc frumos pentru eventualul raspuns! Ideea e ca m-am tot interesat si din ce am inteles, facultatile id difera ca si structura de invatamant, de la una la alta.Va multumesc daca puteti sa ma lămuriți happy!

1 răspuns:
| VoidEternal a răspuns:

De obicei la ID se cer 2-3 prezente pe semestru.