| Diana2612 a întrebat:

Trec in clasa a 12a si as vrea sa stiu daca la UAIC Iasi la profilul de limba modernă A si limba modernă B se da examen de admitere. Dacă da, se da numai la limba modernă A sau la amândouă? Si de asemenea, trebuie să stiu neaparat foarte bine a doua limba pentru a putea alege acest profil? Eu as merge cu limba engleză ca limba modernă A si limba spaniolă la B dar spaniolă stiu doar ca vorbire si ca înțelegere la ascultare. Multumesc!

1 răspuns:
| Andersen2k18 a răspuns:

Din cate stiu, la Litere in Iasi nu se da admitere, intri pe baza de dosar cu media de la bac.