| aleexkdos90 a întrebat:

Bună tuturor, am depus cererea de transfer pe 15 iulie și mi-au zis sa aștept până la sfârșitul lunii august - începutul lui septembrie sa aflu dacă mi s-a aprobat sau nu, am avut media 9, 77. Credeți că o să mă accepte? Nota la purtare 10, fără abateri, absențe, nimic. Eu vin de pe protecția mediului și vreau să mă transfer pe științe sociale, diferențele vor fi grele? Mă cam stresez. sad

1 răspuns:
| Kindofkend a răspuns:

Daca ai depus o cerere de transfer si trebuie sa dai diferentele iti spun sincer nu vor fii grele, totul depinde de profesorii din Unitatea de invatamant pentru ca multi doar iti dau o foaie si-ti da o nota acl sa fie sa te treaca.
In Romania nu prea exista asa cine stie ce interes sa te testeze cu adevarat mai ales din moment ce tu vrei pe stiinte sociale unde din clasa a 11 a chiar nu mai faci nimic.
Sfatul meu e sa tragi un ochi peste materia din anul respectiv la diferente si sa te duci fara stres pentru ca sa fim seriosi daca vor sa te primeasca te primesc daca nu nu si chiar nu e greu deloc sa intri pe baza unui transfer.
Ei cel mai probabil te vor suna in caz ca se elibereaza un loc la stiinte sociale, asta ce inseamna? Ca cineva dintr-o clasa de acolo se transfera la alt liceu.