| ComandoFOS01 a întrebat:

Am o întrebare.
Care este cel mai înalt nivel de cunostinte și care este cel mai mic? Elementare, de baza, generale?

4 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Nu cred că există așa ceva, omul are atâtea cunoștințe în creier încât sunt greu de cuantificat. Există în filosofie un paradox, cu cât știi mai multe lucruri cu atât îți dai seama că de fapt cunoști mai puțin pentru că realizezi că cunoștințele tale sunt cât un fir de praf pe lângă câte există în univers. Întrebarea nu e câte cunoștințe avem ci câte cunoștințe ne dăm seama că avem.

| Vali215 a răspuns:

Eu zic sa-i dai funda lui mastadont. Ti-a explicat exact ceea ce cautai.

| ComandoFOS01 explică (pentru Vali215):

Nu asta căutam sa aflu

| Vali215 a răspuns (pentru ComandoFOS01):

Atunci invata sa te exprimi mai bine.