| Magie2525 a întrebat:

Bună tuturor, ce sunt bacteriile și microbii, ce vor ele și se fac din ce în ce mai mari?

5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nu vor nimic, nu au capacitate volitiva, nu au nici macar sistem nervos central, asa ca nu are unde sa fie localizata capacitatea volitiva. Nu se fac din ce in ce mai mari, cresc pana la dimensiunile prescrise in codul lor genetic. Ce sunt bacteriile intrebi, vrei sa te invatatm domenii intregi ale stiintei in cateva randuri pe site? Sunt forme de viata microscopice, faoarte simplist spus si analizand un sindur element, dimensiunea. Dar exista materiale bune pe net, te poti informa.

| Magie2525 explică (pentru minrest):

De unde vin ele și până unde cresc în dimensiune?

| minrest a răspuns (pentru Magie2525):

Traiesc si ele pe planeta asta, ca si noi. Fiind mici, se raspandesc in atmosfera si ajung in medii propice. Nu cresc decat pana la dimensiunea adulta a fiecarei specii, ca si alte animale, ca si omul.

| Magie2525 explică (pentru minrest):

De ce apar ele?

| minrest a răspuns (pentru Magie2525):

Nu apar. Au aparut cu sute de milioane de ani in urma. Acum doar se inmultesc.