| Magie2525 a întrebat:

Bună tuturor, ce vor bacteriile și microbii?
Vor doar / numai să mănânce din tine?
Microbii și bacteriile se fac din ce în ce mai mari, cât mănâncă mai mult din tine?

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Iar ai uitat să-ți iei tratamentul? Vezi pe noptieră cutia pe care scrie Xanax și ia-ți doza prescrisă de medic. Somn ușor.

| alina2k18 a răspuns:

Da, bacteria mananca si virusul invadeaza, vrea sa traiasca forever in corpul tau laughing

| minrest a răspuns:

Bacteriile nu vor nimic. Nu au vointa. Bacteriile si microbii nu mananca decat ce manaca specia lor. Adesea, bacteriile mananca substante de care avem nevoie sa fie degradate. De exemplu in intestine, vagin si nu numai. Asta pentru ca au evoluat impreuna cu noi si stramosii nostri. Tu, de exemplu, nu devi mai mare pe masura ce mananci mai mult; ai nevoie sa mananci ca sa cresti, si cresti doar pana la dimensiunile inscrise in codul tau genetic. Bacteriile la fel.

| Magie2525 explică (pentru alina2k18):

Ți se pare amuzant?
E o întrebare serioasă.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Nu se fac mai mari, dar se inmultesc peste masura.
De aceea e necesara igiena corporala.