| Magie2525 a întrebat:

Bună tuturor, din ce este formată, mai exact, clanța ușii?

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai daca tot stai toata ziua acasa si taie funza la caini, ia pune mana si desfa-ti o clanța din casa, sa vezi singur din ce-i formata!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vata si lipici

| Magie2525 explică (pentru suntserios):

Cum adică, ce vrei să spui?

| suntserios a răspuns (pentru Magie2525):

Cred ca am fost destul de clar...

| Magie2525 explică (pentru suntserios):

Cum " vată și lipici "?
Unde - i " vata " și unde - i " lipiciul "?

| suntserios a răspuns (pentru Magie2525):

In clanta

| gabicoo a răspuns:

Din atomi!

| Magie2525 explică (pentru gabicoo):

Eu mă refer la componentele ei văzute cu ochiul liber, nu componentele microscopice.

| gabicoo a răspuns (pentru Magie2525):

Sursă, placă de bază, tastatura.

| Magie2525 explică (pentru gabicoo):

Nu înțeleg.

| gabicoo a răspuns (pentru Magie2525):

Nici noi nu înțelegem întrebările tale.

| johnnny123 a răspuns:

Ocupația ta principală în viață este să alegi la întâmplare obiecte din jurul tău și să întrebi pe TPU "din ce sunt formate", "ce stare de agregare au" sau "care e denumirea academică"?

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru johnnny123):

Buna ziua, oare stiti cum se numeste in termeni academici/latinesti (si greaca e okay) starea de dezagregare a TPU-ului? Si imi puteti da si un sinonim pentru TPU, ca sa vad daca am inteles ce inseamna?

| Magie2525 explică (pentru johnnny123):

Nu este ocupația mea principală, dar da, este una dintre ocupațiile mele.

| gabicoo a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

Toți Proștii Universului = TPU

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru gabicoo):

Deci de asta se ocupa politica, nu este asta? Adica de gasirea prostilor si selectarea lor?