| aleexkdos90 a întrebat:

Buna tuturor! Eu azi am fost la secretariat in legătura cu transferul și mi-a zis secretara că pot depune cerere, am dreptul ăsta, iar aprobarea ei va fi la sfârșitul lunii august. Mi-a zis că mă încadrez și cu media, o am 9, 77, bună... dar îmi este cam frică, să mă risc? Se va întâmpla ceva dacă nu se aprobă? Mă întorc la vechiul liceu? Aș avea șansesad

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu secretara decide, ci directorul scolii care poate sa-ti refuze transferul chiar daca ai nota mare, doar sub pretextul ca nu mai sunt locuri disponibile in clase.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim, ai fost la secretariat, de ce nu îi intrebi pe ei? Si daca ai intrebat dar nu ai inteles ce ti s-a spus, trebuia sa îi mai intrebi odata sau sa ai la tine un pix si o foaie sa scrii ce spune doamna profesoara.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti zapacit ce vrei sa iti facem noi? Mergi inapoi la scoala la secretariat si intreaba acolo.

| gabicoo a răspuns:

Se va aproba. Stai liniștit.

| aleexkdos90 explică (pentru gabicoo):

Și pe cerea de transfer voi scrie și profilul la care vreau sa dau?

| aleexkdos90 explică (pentru aleexkdos90):

Cererea***

| JullErika a răspuns:

Hey. Spune-i secretarei că te muți. Transferul va fi aprobat oricum pentru că nu au voie să te refuze în situația asta.