| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, Pentagonul este sediul armatei americane?

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu a armatei americane (nici nu ar incapea acolo cu toata marimea cladirii) ci sediul unei partii din conducerea armatei americane si a unor departamente, servicii, birouri, etc.

| sierra1 a răspuns:

E sediul central al Departamentului Apărării al Statelor Unite ale Americii, este cea mai mare clădire administrativă din lume

| Curious2 explică (pentru sierra1):

E mai mare decat Casa Poporului?

| sierra1 a răspuns (pentru Curious2):

După World Records Academy, la capitolul "Clădiri Administrative", e pe locul 2 în lume după clădirea Pentagonului

| sierra1 a răspuns (pentru sierra1):

Casa poporului adică...

| GeorgeHateMath a răspuns (pentru Curious2):

Salut, eu stiu ca Casa Poporului este pe locul al II-lea

| Curious2 explică (pentru sierra1):

Adica sediul Parlamentului Roman.

| Curious2 explică (pentru GeorgeHateMath):

Salut, si eu stiu la fel.
Da, ai dreptate, casa Poporului este pe locul doi.

| sierra1 a răspuns (pentru GeorgeHateMath):

Păi eu ce-am scris mai sus cu 4 rânduri mai sus? E așa grele?

| LPCTSTR a răspuns:

Da, insa Ministerul Armatei sta sub Ministerul Apararii.

| paulpaul132 a răspuns:

Da, Pentagonul este sediul minisetrului apararii americane si este un simbol pentru armata americana