| anonim_4396 a întrebat:

Problema : Informatica de clasa a 9-a.Nu prea o inteleg.Si stiu ca daca pierd inceputul, pierd tot.Imi puteti explica va rog,ceva mai amununtit cum sa treaba cu totul+exemple? Adica pana acum am facut algoritmul de numar prin (pentru contor primeste valoare finala etc) si cea cu,, daca x primeste y atunci".+exemple.De exemplu am avut un exercitiu: Sa se scrie un program care sa genereze primele n numere prime."Ma-ti ajuta extrem.Bineinteles,fundita pentru ca asa cere traditia.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Macar inerci sa intelegeti nu te da batut invata totul are o logica,ratiune, nu te da batut niciodata totul e o provocare care merita traita si castigata, iar info e de viitor, placerea e o prostie, isi va placea in viitor

| MassEffect a răspuns:

Stai linistita oricum nu faci algortimi mult timp imediat incepeti cu c++ sau pascal de acolo sa fi atenta.