| Pascu_Alina_1976 a întrebat:

Bună tuturor!
Sunt in clasa a 12 la liceul de arte plastice din Bucuresti Nicolae Tonitza. Doresc sa știu părerea voastră, am Bacalaureatul anul acesta si mă intrebam cum este la proba scrisă la Filosofie, eu sunt o adolescenta mai matură la mentalitate imi place totul ce tine de psihologie, despre viață etc. Si mă intrebam cam cum o sa fie la proba scrisă la Filosofie știți ceva site-uri cu exemple?
Vă rog!
Multumesc

Răspuns Apreciat de Editori
| Adry05 a răspuns:

Nu da la filosofie. E foarte greu si ti se da un eseu sau 2 unde treaba poate fi extrem de subiectiva. Daca iti place filosofia n-ai decat sa studiezi in timpul liber cat doresti dar la bac opteaza pentru logica, sociologie sau geografie unde nu e loc de subiectivism si totul e pe rezultat corect si barem.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am dat bacul anul asta la geografie si a fost foarte usor happy. De asemenea multi aleg logica, din ce am inteles ajunge un semestru de pregatire pentru nota mare. Depinde mult de ceea ce iti place tie, daca ai o inclinatie deosebita spre filosofie si ai profesor/ meditator bun nu-ti poate zice nimeni sa nu dai la filo happy Daca te apusi de acum de invatat si nu iti place ai timp pe al doilea semestru sa te duci spre alta materie, la proba la alegere e mai usor de obiceiwinking