| dianadiuk67 a întrebat:

Urgent, daca raman corijenta pe al 2lea semestru la o singura materie raman repetenta? *Pe primul sem. nu am ramas la nimic*

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Important este daca ramai corigenta pe an, nu pe semestru. Daca media anuala este cel putin 5 nu ramai corigenta.
Repetenta ramai doar daca ai corigente la 3 materii sau mai multe. Daca ai corigente la cel mult 2 materii vei sustine examenele de corigenta si ramai repetenta doar daca nu promovezi aceste examene.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Corigenţele de pe un singur semestru NU au nici o relevanţă!
Poţi "scoate" media cu cea din celălalt semestru :)

Dacă media ANUALĂ la o materie este sub 5, atunci eşti corigent/ă pe vară :(
Iar dacă vei rămâne corigent/ă la 3 materii, atunci eşti ( direct ) REPETENT/Ă!

Vezi alte detalii în R.O.F.U.I.P. aprobat prin Ordinul MEN nr. 5115/15.12.2014 de la linkul :
http://www.isjmm.ro/......rofuip.pdf

Toate cele bune!

| alexandrualind a răspuns:

Daca vrei sa ramai repetenta tre.sa fi corigenta la cel putin 3 materii.

| 12lopn a răspuns:

Nu ramai repetenta.trebuie sa ramai repetenta la cel putin 3 materii pe ambele semestre.