| JstGeorge a întrebat:

Urgent! Maine la scoala vine un militar, si dirigintele vrea sa ii punem niste intrebari. Dar cum eu nu stiu nimic despre armata, nu am nici o intrebare. Urgent! Mersi.

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Presupun ca scopul acestei vizite este acela de a va indemna sa va orientati spre o cariera militara. Daca este asa, atunci cere-i sa va vorbeasca despre programul unui elev al colegiului militar.Aceasta pentru ca, la sfarsitul clasei a 8-a, unii dintre absolventi vor fi interesati sa aleaga un liceu cu profil militar(colegiu militar).

| MskDesign a răspuns:

Intreaba-l care sunt gradele militare.

| daassh a răspuns:

O intrebare care functioneaza intotdeauna, ce v-a determinat sa alegeti cariera militara si de ce ne indrumati si pe noi spre o asemenea cariera.

| xXAlphaXx a răspuns:

Eu l-as fi intrebat de ce armata romana e la pamant si de ce toti incompetentii care n-au tinut vreodata o arma in mana sau sa faca armata, au ajuns generali, colonei etc!

| camay14 a răspuns:

Intreaba-l in ce consta exercitiile din armata.

| EnterLife a răspuns:

1.Ce v-a determinat sa alegeti aceasta cariera de militar?
2.Cum este, concret, viata de militar?
3.Ce parere aveti despre Romania, despre armata romana?
4.Care sunt avantajele acestei cariere?
5.Sunteti multumit de ceea ce faceti? Regretati alegerea facuta?
6. Daca ati ajunge pe front si ati putea salva un camarad, dar cu pretul vietii dumneavoastra, cum credeti ca ati reactiona in fata acestei situatii?