| Innovation a întrebat:

URGENT! Va rog mult spuneti-mi si mie cum se scot petele de ulei?
P. S.:SCUZATI GATEGORIA

4 răspunsuri:
| lallalle a răspuns:

Bunahappy

cu benzina sau alcoolhappy

| Trăie a răspuns:

Vanish

| OmNom a răspuns:

Petele de ulei se pot scoate cu ajutorul detergentului de vase. Aplici putin detergent peste pată și lași câteva zeci de minute să se inmoaie. Apoi bagi țesătura in mașina de spălat. Dacă pata nu dispare la prima spălare, mai încearcă odată și a doua oară sigur nu o vei mai vedea;). Această rețetă este valabilă pentru petele de ulei din floarea-soarelui și măsline. Dacă mai ai de furcă și cu alte pete, uite aici ghidul cu leacuri ale bunicii:http://gastronomie.ele.ro/......-a190.html

| butterfly2013 a răspuns:

Buna petele de ulei, se scot foarte greu, dar incerca sa pui sare.