| bubbles34 a întrebat:

Bună! Urmează să dau examenele de certificare pentru asistenți medicali generaliști.
Mă poate ajuta cineva cu o descriere scurtă a celor 3 etape de examen? Nu știu exact la ce să mă aștept când ajung în fața comisiei. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Se pare ca nu prea ai fost la scoala daca intrebi asta aici...
Sunt 3 etape:
-primul examen e practic, ma rog asa se numeste. O sa intri intr-o sala, extragi un bilet, te duci in banca, il rezolvi, apoi explici in fata comisiei subiectul
-al doilea examen e scris si o sa ai subiecte din culegerea aceea plus un eseu
-al treilea examen e sustinerea proiectului, te duci in fata comisiei si vorbesti despre tema ta cu ppt ul in fata

Mai multe detalii ar fi trebuit sa le primesti de la scoala pentru ca mie mi-ar lua o ora sa stau sa le scriu aici

| bubbles34 explică (pentru Furnicuta000):

Nu am spus ca nu știu ce trebuie sa învăț sau ca nu știu care sunt etapele. Voiam să știu cum a fost din experienta cuiva care l a dat

| Furnicuta000 a răspuns (pentru bubbles34):

E foarte mult de spus. Pune intrebare mai specifica