| TheSlasher a întrebat:

Buna utilizatori TPU, am nevoie urgent sa imi dati sfaturi. Cum as putea sa invat mai repede deoarece am niste probe peste 3 si 5 zile.Va rog daca stiti vreo metoda sa imi spuneti

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Învață ce e esențial, învață mai mult fără pauză, gen 50 min învățat+10 min pauză, scrie ce ți se pare important pe foi, foloseste markere colorate sau creioane, pixuri colorate și încearcă să înveți logic, sa faci legatura intre idei.Succes!

| TheSlasher explică (pentru Floreenofficial):

Mersi mult, acum are totul un alt sens, mersi pentru ajutor

| Floreenofficial a răspuns (pentru TheSlasher):

Mult succes! happy

| TheSlasher explică (pentru Floreenofficial):

Mersi

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te inchizi singur in camera si inveti, dupa ce inchizi telefonul, radioul, TV-ul, PC-ul si orice aparat electronic care te-ar putea deranja.

| Tpuuser1 a răspuns:

Eu de exemplu stau singura in camera, cu ceva de rontait in caz de mi se face foame, suc. Iau cartea si transcriu ce este important in acelasi timp citesc.Trebuie sa ti dai interesul..sa te faci ca iti pasa si vrei sa afli mai multe lucruri.Parerea mea.