| Adrianaaa021 a întrebat:

Voiam sa stiu daca de exemplu din contestatie la evaluarea naționala iei peste 9.50 dar nu sunt 0, 50 puncte intre prima nota si cea de a doua, se ia in calcul cea de peste 9, 50?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca diferenta intre note nu este de cel putin 0, 50 ramane prima nota.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, într-adevăr, diferenţa dintre note trebuie să fie ≥ 0, 50 - altfel NU se modifică nota pe care ai avut-o.
Nota finală este nota de la RECORECTARE ( după Contestaţie )!

În general, la recorectare notele au fost mai MICI decât cele iniţiale sad

Toate cele bune!

| farmacia a răspuns:

Cand vine vorba de notele peste 9, 50, se acorda chiar si 10 sutimi daca la contestatie asta rezulta.Crede-ma stiu asta sigur.