| Maariiaa a întrebat:

Bună.

Vreau o sugestie de culegere de matematică pentru clasa a 5-a cu exerciții multe în conformitate cu noua programă, pentru pegătire suplimentară.(Nu foarte complicată, dar nici f, ușoară)
O culegere care să fie foarte bună.
Vreau un link, editură, titlu și cât de cât detalii. (vreau să îți spuneți din propria experiență sau din auzite, dar nu pe google)
P. S:Trebuie să îi cumpăr verișoarei mele.

Răspuns Câştigător
| Alexalice10 a răspuns:

Cea de la paralela 45 e foarte buna. Are exact tipul de exercitii si programa care se fac la școala.iar problemele nu sunt foarte grele, dar nici simple. Este pentru fiecare semestru si costa 12 sau 14 lei, nu mai știu sigur. La începutul anului școlar se testa cam la toate librariile, acum nu mai stiu

| Maariiaa explică (pentru Alexalice10):

Îți mulțumesc foarte mult! Am procurat-o cu un preț accesibil și are exerciții foarte bune.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| stefanutz39 a răspuns:

Cea de la paralela 45 ''After school''. Acolo sunt probleme nici prea grele nici prea usoare si la care nu sti rezolvarea te uiti la final la raspunsuri.