| anonim_4396 a întrebat:

Bună, vreau să dau la filologie, apoi la Facultatea de Științe Ale Educației(pedagogia învățământului primar și preșcolar). La liceu se dă teza la română, latina, franceza, istorie sau geografie.La ce materii se dă bacul? Dau și la limbă straină sau doar competențele se dau la o limba straina? Eu va trebui neaparat să dau competențele?

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

La bac la filologie vei avea competentele oralesadla limba romana, franceza sau engleza si competentele digitale) si lucrarile scrise:
-la romana
-la istorie
-la alegere intre geografie si stiintele socio-umane( logica, economie, psihologie sau filozofie).