| LauraG3 a întrebat:

Vreau sa dau la inginerie chimica in Cluj, insa nu stiu care sunt sansele sa ma angajez si sa am un salariu bun. Ma puteti ajuta? O sa-mi gasesc un job decent? Ce job-uri poti profesa ca inginer chimic?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca in orice alta meserie, facultatea nu este factorul decisiv in gasirea unui loc de munca si nici in cel al salariului.

Daca te tii de treaba si muncesti mult pe cont propriu si esti bun sigur iti vei gasi un loc de munca.

| SkyPilot a răspuns:

Vei gasi pe meseria ta. Chiar daca astia mari dau faliment, vor apare o multime de joburi in environment, si la firme mici. In cel mai rau caz treci pe IT happy

| suntserios a răspuns (pentru SkyPilot):

O zici si tu asa, de parca reprofilarea pe IT s ar face asa, pocnind din degete

| SkyPilot a răspuns (pentru suntserios):

Am o multime de colegi cu tot felul de diplome. Unnii chiar se descurca bine.