| AliceAliGabiAcr a întrebat:

vreau sa dau la liceul Stefan cel Mare -pedagogic din Bacau la stiinte Sociale. Ce probe se dau pentru admitere?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa întrii la liceu nu trebuie sa dai admitere sau vreun test la ceva anume.

La liceu intrii pe baza mediei, cu cat media ta este mai-mare cu atât ai șanse de a intra la un profil mai bun.
La sfârșitul scolii generale, ei da acele testări naționale cu care se vor face media si vei intra la liceu după o lista pe care o vei completa după preferințele tale.

Mai multe detalii îți va da sigur dirigintele.

Doar după terminarea liceului, daca vrei sa urmezi o facultate, vei intra la fel, cu nota de la bac sau in acest caz, vei da admitere la o materie anume.

Baftahappy

Bafta ')

| NicVal74 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti sa te duci la secretariatul scolii sa intrebi e cel mai de baza lucru!

1 răspuns: