| Youdontgetmehighanymore a întrebat:

Vreau să intru la Facultatea de Drept din cadrul Universității din București, iar la admitere voi susține concurs la română şi la economie. La gramatică mă descurc destul de bine, având în vedere faptul că sunt în clasa a unsprezecea şi că am început pregătirea pentru admitere în urmă cu doar câteva luni, dar la economie, unde am observat că aproape toţi candidații iau punctaj maxim, nu mă descurc aproape deloc.
Ştie cineva cum aş putea să învăț mai uşor?
Sunt persoane care au susținut examenul şi au luat punctaj maxim, folosind o anumită strategie?
Cu ce ar trebui să încep?

2 răspunsuri:
| Panteraa a răspuns:

Iti recomand aceasta culegere:
http://www.librariaeminescu.ro/......Drept.html

Eu am facut pregatire anul trecut in clasa a 11-a cu profesorul meu de economie tot pentru drept la Bucuresti si desi de la el nu intelegeam nimic, cand rezolvam din culegere intelegeam multe lucruri si imi venea foarte usor. Eu am renuntat ca m-am razgandit in legatura cu facultatea.
Iti urez succes in tot ceea ce iti propui!

| Youdontgetmehighanymore explică (pentru Panteraa):

Am cumpărat deja culegerea asta, voiam ceva teorie. Şi eu înțeleg când rezolv de pe ea, unele sunt logice, dar nu e suficient.
Mulțumesc mult, succes si tie!