| Madut a întrebat:

vreau sa stiu din ce an sunt introduse simularile pentru clasa 12.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Simulările OFICIALE date de Minister s-au introdus doar de anul trecut happy
În anii anteriori s-au dat Simulări locale/judeţene...

Toate cele bune.

1 răspuns:
| spn29 a răspuns:

Nu este foarte clara intrebarea ta, dar eu ma gandesc ca te referi cand se dau pentru prima oara simularile de bacalaureat. Raspunsul este: incepand cu clasa aXIa cand se da simularea obligatorie la romana si o a doua, ce difera in functie de profil. Un alt tur al simularilor vor fi si in aXIIa in exact aceeasi perioada. Sper ca ti-am fost de ajutor!