| CosminCSM00 a întrebat:

vreau sa va cer si eu parerea. Deci eu am trecut clasa a 9a si am intrat la un profil de turism. As vrea sa ma transfer la alt profil de economic dar nu stiu daca fac fata. De invatat sigur ca invat dar stau mai prost cu matematica si tinand cont ca acel profil se cam bazeaza pe matematica nu stiu daca fac fata. Intrebarile mele sun daca este mai greu si daca o sa fac fata si cand as putea sa fac transferul. FUNDA GARANTAT!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Indeferent de profil, tot trebuie să înveți.
Transferul se face la începutul anului școlar.
Pa, pa.

| ADRIANA90s a răspuns:

Eu sunt in clasa a 10-a pe economie si nu e cu nimic diferita matematica noastra fata de cea de la turism. Si profilul economic nu se bazeaza numai pe matematica. Cea mai importanta este contabilitatea si restul materiilor de specialitate. Oricum nu te poti transfera pana anul urmator si atunci trebuie sa dai diferenta din conta si nu mai stiu ce.