| Georgiana_Roxana_1999 a întrebat:

vreau sa va cer un sfat. Trec clasa a XII-a profil stiinte ale naturii, si pe viitor vreau sa merg la Facultatea de asistenţi generalişti Timişoara. Ma puteti ajuta cu toate capitolele ce se dau la admitere(chimie, biologie) si un mic sfat daca as reusi si fara pregătire? Care este nota minima pe care as putea sa o iau la admitere?

3 răspunsuri:
| Andersen2k18 a răspuns:

Fara pregatire nu cred ca e posibil sa intri, este mult de invatat. La Asistenta medicala generala faci 4 ani.Iar media pe care o vei lua in examen nu are voie sa fie mai mica de 5. Daca vrei sa aflii mai multe informatii, te invit aici: http://www.umft.ro/admitere-2017_542