| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va intreb ce presupune facultatea de litere- specializare limba si literatura romana sau relatii cu publicul.

3 răspunsuri:
| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Limba si literatura romana.,
te invata sa scrii caligrafic, si sa stii sa vorbesti mai multe limbi(trebuie sa stii)

| eelena1797 a răspuns (pentru Dobrin_Maria_1999):

Ok si ce meserie pot avea pe urma acestei facultati? merita?

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns (pentru eelena1797):

Si eu as vrea sa ma duc la aceasta facultate, insa multi zic ca nu merita.
Te faci scriitoare, profesoara.
Eu as vrea sa am o meserie principala si scrisul sa fie un hobby, dupa care sa castig bani.
Pentru ca nu stiu daca o sa castig ceva bani.
Castigi mai mult experienta happy