| Adelina9990 a întrebat:

Vreau sa va intreb,de ce depinde admiterea la liceu? Adica,vreau sa spun, depinde de rezultatele examenelor finale la clasa aVIII-a, se aduna toate mediile generale din gimnaziu sau de ultima medie generala din clasa aVIII-a? Vreau un raspuns va rog! Multumesc.

Răspuns Câştigător
| RememberToSmile a răspuns:

Media claselor 5-8 +media de la examenul de mate si romana/2 happy

1 răspuns:
| CryChristiAN a răspuns:

Ai gresit categoria, dar nicio problema happy.

Admiterea la liceu se va face ca o semisuma, in functie de media claselor 5-8 si a examenului de capacitate( adica atat la limba romana, cat si la matematica... stiai ca si matematica este o limba straina?hee hee ).
Deci, daca am zis semisuma, ne gandim la o medie aritmetica: (a+b)/ 2, unde ''a'' reprezinta media claselor 5-8, iar b reprezinta media examenului de admitere.