| Addaaa99 a întrebat:

Buna >: Vreau si eu sa imi dati niste schite de citit. Stiti ce sunt alea nu? De vreo 3-4 pagini. MI-a dat profa de romana 3 Basme si 3 Schite. Si nu stiu care. daca s-ar putea si siteuri. Ca nu am toate cartile. am doar de Jules verne si despre economie >:hee hee >:". Mss dau funda promit :*.

2 răspunsuri:
| florina_8116 a răspuns:

Pai, de exemplu poti citi schite de ion luca caragiale si basme de petre ispirescu. sa stii ca nu prea se gasesc pe inernet. ia-le si tu de la bibiliotexa